Bez kategorii

Naszyjnik – Twój sposób na za długą lub krótką szyję

Chcesz optycznie wydłużyć lub skrócić szyję? Celnym rozwiązaniem jest dobranie odpowiedniego naszyjnika. W tym wypadku rodzaj i długość łańcuszka zdecydowanie mają znaczenie. Co do zasady, długie naszyjniki wydłużają szyję, te krótkie (zwłaszcza typu obroża) skracają. Zasadne jest jednak postawienie pytania – jak długa powinna być szyja?

CZY SZYJA JEST ZA DŁUGA CZY ZA KRÓTKA

Naszyjnik dla kobiet

Optymalnie jest, gdy szyja ma 1/3 długości głowy (gdzie długość głowy liczona jest od brody do czubka, a długość szyi od linii ramion do brody). U zdecydowanej większości kobiet ta odległość wynosi właśnie 1/3 długości głowy. Mimo że twoja szyja mieści się w tych proporcjach możesz odnieść wrażenie, że jest ona za długa lub za krótka. Dzieje się tak dlatego, że mamy różne ramiona. Jeśli twoje ramiona wydają się być proste jak wieszak, twoja szyja wydaje się być dłuższa. Natomiast, jeśli masz ramiona zaokrąglone i opadające, będzie wydawać się krótsza. Nie bez znaczenia jest też grubość szyi. Oczywiście ta chuda będzie wydawała się dłuższa, podczas gdy grubsza będzie sprawiała wrażenie krótszej. Skoro udało Ci się już odpowiednio zakwalifikować swoją szyję, co dalej?

U zdecydowanej większości kobiet ta odległość wynosi właśnie 1/3 długości głowy. Mimo że twoja szyja mieści się w tych proporcjach możesz odnieść wrażenie, że jest ona za długa lub za krótka. Dzieje się tak dlatego, że mamy różne ramiona. Jeśli twoje ramiona wydają się być proste jak wieszak, twoja szyja wydaje się być dłuższa. Natomiast, jeśli masz ramiona zaokrąglone i opadające, będzie wydawać się krótsza. Nie bez znaczenia jest też grubość szyi. Oczywiście ta chuda będzie wydawała się dłuższa, podczas gdy grubsza będzie sprawiała wrażenie krótszej. Skoro udało Ci się już odpowiednio zakwalifikować swoją szyję, co dalej?

KRÓTKA SZYJA

Masz krótką szyję? Dobra wiadomość jest taka, że krótką szyję można wydłużyć odpowiednim naszyjnikiem. Aby osiągnąć zamierzony rezultat, należy celować w łańcuszki długie i optymalnie w kształcie litery V. Dlaczego właśnie litery V? Taki kształt najlepiej i najbardziej wysmukla. Zdecydowanie dzięki temu kształtowi osiągniemy lepszy efekt niż w przypadku litery U. W takim razie, jak osiągnąć ten efekt? Wystarczy postawić na łańcuszek z zawieszką. Ciężar wisiorka sprawi, że łańcuszek ułoży się w pożądany kształt. Warto wiedzieć, że krótką szyję wydłuża też głęboki dekolt. I w tym przypadku warto postawić na ten w kształcie litery V.

DŁUGA SZYJA

Jeśli uważasz, że Twoja szyja jest zbyt długa – postaw na krótki naszyjnik. Jak sygnalizowaliśmy, najlepszy efekt uzyskasz dzięki tzw. obroży, gdyż przecina szyję poziomo i dzieli na dwie części. Taki zabieg wpływa na to, że szyja skraca się i jednocześnie poszerza. Dlatego zdecydowanie dobrym rozwiązaniem jest naszyjnik typu choker, który znajduje się tuż nad obojczykami.

Podobnie jak naszyjnik może wpłynąć na optyczny obraz długości naszej szyi, tak samo można modelować kształt twarzy poprzez dobranie odpowiedniego naszyjnika i kolczyków. Nie możemy jednak zapominać, że naszyjnik musi też odpowiednio korespondować z naszym dekoltem.

Polecamy w sklepie Jubiler.pl

Kolekcje pięknych naszyjników
Kolekcje pięknych wisiorków i zawieszek

Przeczytaj koniecznie:

Naszyjnik z imieniem – modny czy nie?
Jaki wisiorek przyniesie Ci szczęście
Najbardziej popularne rodzaje naszyjników – artykuł na blogu jubiler.pl
Magiczne moce kamieni – artykuł na blogu jubiler.pl