naszyjniki

Wisiorek ze zdjęciem – moda? Jak zrobić?

Wisiorek ze zdjęciem to świetny pomysł na prezent dla kogoś lub dla siebie. Bez trudu można go wykonać samodzielnie.

Co jest potrzebne?

Aby samodzielnie wykonać wisiorek ze zdjęciem, potrzebne są:

  • złoty zawias drzwiowy – powinien być nowy, tylko bowiem wówczas będzie prezentował się naprawdę świetnie;
  • zdjęcie, które chcemy umieścić w wisiorku. Może to być zdjęcie dzieci, jeśli wisiorek mamy podarować mamie, swoje zdjęcie, jeśli ma on trafić w ręce miłości naszego życia. Zdjęcie może mieć format legitymacyjny, ale równie dobrze możemy po prostu wyciąć fragment większego zdjęcia;
  • spinacz lub drucik jubilerski.

Wykonanie wisiorka rozpoczynamy od zmierzenia wymiarów zawiasu – mierzymy go po wewnętrznej stronie. Następnie zdjęcie należy przyciąć do rozmiarów, które odpowiadają wymiarom boków. Zdjęcie przykleja się do otwartego zawiasu po jego wewnętrznej stronie. Po przyklejeniu zawiasu nie wolno ruszać dopóki klej nie wyschnie. Dopiero bowiem wtedy będzie można być pewnym, że zdjęcie zwyczajnie nie odpadnie.

wisiorek ze zdjęciem

Kiedy klej wyschnie, a zdjęcie ładnie trzyma się zawiasu, należy przystąpić do wykonania zawieszki.

Idealnie nadaje się do tego celu spinacz lub drucik jubilerski. Z jednego z wybranych materiałów trzeba zrobić haczyk, nadając mu kształt litery S. Następnie jedną część haczyka przekładamy przez górną część zawiasu i dokładnie zaginamy. Drugą należy zacisnąć, robiąc pętelkę. Jej rozmiar musi być jednak na tyle duży, aby bez trudu zmieścił się przez nią łańcuszek o wybranej grubości.

Tak przygotowany wisiorek jest otwarty. Można jednak również zrobić wersję zamkniętą. W tym wypadku należy jednak pamiętać o tym, aby zakryć otwory, które znajdują się na wierzchniej stronie zawiasu. Idealnie nadają się do tego celu koraliki, które powinny być płaskie. Jeśli ich przyklejenie jest dla nas za trudne, sięgnąć można po papier samoprzylepny. On również nadaje się doskonale. Ten przezroczysty nie będzie w ogóle widoczny.

Tak przygotowany wisiorek ze zdjęciem to doskonała propozycja dla miły prezent od serca.

Polecamy w sklepie Jubiler.pl

Kolekcje pięknych naszyjników
Kolekcje pięknych wisiorków i zawieszek

Przeczytaj koniecznie:

Naszyjnik z imieniem – modny czy nie?
Jaki wisiorek przyniesie Ci szczęście
Najbardziej popularne rodzaje naszyjników – artykuł na blogu jubiler.pl
Magiczne moce kamieni – artykuł na blogu jubiler.pl