Wisiorki i naszyjniki w rozmiarze XXL

Biżuteria to nieodzowny element damskiej garderoby i ważna część stroju, nie tylko odświętnego. Od kilku sezonów nosimy biżuterię masywną, pokaźnych rozmiarów, czego  dobitnym przykładem są wisiory i zabudowane naszyjniki w rozmiarze XXL.

Na pozór mogłoby się wydawać, że tego rodzaju ozdoba jak duży naszyjnik, jest zarezerwowana wyłącznie na jakieś wyjątkowe, odświętne okazje. Coraz częściej również codzienne stylizacje uzupełniane są dużymi naszyjnikami, które zdecydowanie dominują nad całością ubioru. Masywny wisior lub cały naszyjnik w zestawieniu z t-shirtem i marynarką będzie stosowny także do pracy, o ile nie mamy obowiązku przestrzegania oficjalnego dress code. Tego typu biżuteria znakomicie prezentuje właśnie w zestawieniu z t-shirtem i ramoneską, marynarką lub dżinsową koszulą.

Wisiorki i naszyjnikiDuże naszyjniki wcale nie są trudnym elementem stylizacji, trzeba jedynie pamiętać o zachowaniu stosownego umiaru. Tak więc, jeśli zakładamy masywny, bogaty naszyjnik, musimy zrezygnować zupełnie z innej biżuterii.

Po drugie, zasadą powinno być łączenie przepychu z prostotą, czyli na przykład rzucający się w oczy, duży i kolorowy naszyjnik łączymy z jednokolorową sukienką, bądź innym, prostym i monochromatycznym ubiorem. Inaczej mówiąc – im naszyjnik bardziej „na bogato”, tym bardziej stonowana cała kreacja. Srebrny, mocno zabudowany naszyjnik, będzie świetnie wyglądał w zestawieniu z białą bluzą bądź bluzką koszulową i kardiganem, ale również z granatową bluzką koronkową lub sukienką. Bardzo długie, złote łańcuchy idealnie ożywią ciemny zestaw garniturowy, odpowiednio dobrany naszyjnik będzie stanowił cenne uzupełnienie powiewnej letniej sukienki.

Wśród modnych obecnie naszyjników maxi można wyróżnić kilka podstawowych odmian. Są to po pierwsze ozdoby inspirowane kulturą Orientu, bogato zdobione, błyszczące, z typowymi dla Wschodu motywami. Zbliżone do nich są naszyjniki w wersji etnicznej, dla których charakterystyczne są duże wzory zaczerpnięte z regionalnych legend i mitów.

Bardzo popularne są wszelkie inspiracje kwiatowe, od bardziej kunsztownych, wykonanych na przykład z kryształów czy kamieni jubilerskich, po kwiaty z tkaniny bądź innych zwyczajnych materiałów. Romantyczny look przejawia się z kolei w bogato zdobionych naszyjnikach czy wisiorach nawiązujących do motywu serca lub wykorzystujących romantyczne z samej natury perły. Dla pań bardziej ceniących nowoczesne trendy przeznaczone są naszyjniki w wersji graficznej, głównie utrzymane w tonacji czarno-białej, o wzornictwie opartym na prostych figurach geometrycznych, także w wydaniu trójwymiarowym, wreszcie ozdoby o charakterze rockowym, przede wszystkim w postaci kilku nakładanych jednocześnie łańcuchów.

Tak więc znowu nosimy biżuterię w rozmiarze XXL, także do codziennych stylizacji, pamiętając jednak o tym, że mamy cały czas do czynienia z pewnego rodzaju zabawą z rozmiarami. Duże, masywne i bogato zdobione naszyjniki oraz okazałe wisiory to po prostu modna konwencja, do której należy podchodzić nieco z przymrużeniem oka.

Warto przeczytać:

Czy kamienie szlachetne mają moc? W co wierzyli Starożytni?

Jak dobrać biżuterię do typu urody?

Modne kolczyki – jak je wybrać?

Polecamy w sprawdzonym sklepie jubilerskim online jubiler.pl

Kolekcje naszyjników

Wisiorki i zawieszki